לא רק חופשות: איך טורקיה הפכה להיות המובילה בהשתלות שיער

March 27 2022Oded B

במאמר שלפניכם נספק מידע על תהליך השתלת שיער. מדוע רוב הציבור עושה את זה בטורקיה? האם לא עדיף לעשות בישראל, בכדי שיהיה למי לפנות במידה והתוצאה לא לשביעות רצוננו? התשובה המרכזית לשאלות הללו היא שטורקיה עדיפה בהרבה לא רק על המרפאות בישראל, אלא על כל מקום אחר בעולם. מבחינה צרכנית, בתום התהליך אתם מקבלים חשבונית עם תעודת אחריות, בה מפורט כמה זקיקים השתילו לכם, וניתן לפנות למרפאה באמצעות מתווך ישראלי ולקבל תשובות בזמן אמת. מבחינה מעשית, צוות הטיפול הטורקי הוא המקצועי ביותר, הכי פחות יקר מבין כל השאר והתוצאות פשוט מדברות בעד עצמן: לא “כמעט כמו השיער שלפני הנשירה” אלא באותו המצב, ולעתים הוא אפילו ייראה שופע יותר. מה אתם צריכים לדעת על התהליך?

ניתן לפסוח על רוב כאבי הטיפול באמצעות טשטוש

את בדיקת הדם הראשונה שבוחנת התאמה לתהליך תצטרכו להשלים במרפאה. גם את זריקות ההרדמה שלפני ההשתלה. מהן, ניתן לקבל פטור מכאב באמצעות סדציה, טשטוש. חשוב לציין שמדובר בזריקה לתוך קיבורת השריר, אך בשונה מזריקות הרדמה, היא בודדת, והיא מטשטשת את כל מערכת העצבים של הגוף. מרגע קבלתה, ניתן להזריק לכם 30-50 הרדמות מבלי שבכלל תרגישו את המחטים. מה חשוב לעשות בכדי שהיא תצליח? לא לאכול! גם אם הגעתם רעבים למרפאת השתלת שיער, פשוט פסחו על ארוחת הבוקר על יתר המושתלים. בשל כך, מומלץ לאכול במטוס או בלילה שלפני הנסיעה לשדה התעופה.

הטיפול יכול להתבצע ידנית ב- 100% או באופן חלקי על ידי מכשיר

השתלות שיער נעשות על ידי טיפול ידני או על ידי מכשיר. טיפול ידני מלא מתאים לאנשים עם המחסור החריף ביותר בשיער. לרוב, מדובר על אנשים שפיתחו מפרצים וקרחת אחורית בפריזורה. טיפול באמצעות מכשיר מתאים למי שחווה נסיגה בחלק הקדמי אך שאר השיער נותר שלם ויפה. בהשתלה זו, מטבע הדברים, כמות הזקיקים מופחתת מקודמתה. המחיר שלה יקר וזאת בשל העלויות הגבוהות של הפעלת המכשיר ורמת מורכבותו של הטיפול.

משך הטיפול – 5-7 שעות

מי שאינו מרבה בדרישה לקבלת הפסקה ומשתף פעולה עם מטפליו ללא עיכובים ייצא עם השתלת שיער כעבור 5 שעות מתחילת התהליך, כולל סעודת ארוחת צוהריים כהפסקה יחידה. מי שיבקש יותר הפסקות ויהפוך את התקדמות הטיפול לאיטית יותר עשוי לבלות במיטת ההשתלות 7 שעות.

התאקלמות לאחר טיפול ההשתלה

אין לבוא במגע עם השמש בכלל. מי שחייב לעשות זאת יזדקק למטריה בשבועיים הראשונים, ולכובע לאחר מכן. קסדת אופנוע או אופניים ניתן לחבוש כחודש לאחר השתלת שיער, כלומר שבועיים מאז התחלתם לחבוש כובע. בטורקיה עצמה, תידרשו להישאר מספר ימים לצורך בקרה על ידי הצוות המטפל, הכוללת שטיפה, והדרכות לגבי השימוש בתכשירים ובתרופות. בשל כך שהם מרובים ועוברים את ה- 100 מ”ל, חשוב לשלוח אותם לבטן המטוס ובשום אופן לא לנסות להעלות אותם בתיק כבודת-יד.

לידיעה – השתלת שיער לא מונעת נשירה עתידית

אתם תצטרכו במהלך חצי השנה הראשונה מאז השתלת שיער לעשות PRP לחיזוק השיער באמצעות פלסמת הדם. רצוי לעשות זאת 4 פעמים, כשהפעם הראשונה מתהווה בטורקיה עם סיום ההשתלה, ושלושת הפעמים הנוספות – במרפאת PRP בישראל. לאחר מכן, חשוב להיעזר בשמפו לחיזוק השיערו ומניעת יובש, או בשמפו תינוקות. מומלץ למרוח קרם לחות לחיזוק השיער. תרופות רפואיות נגד נשירה יכולות לעשות את העבודה, אך קיים חשש שהן יפגעו לכם בתפקוד המיני.

Share: