משקפי מולטיפוקל: למה הן מומלצות יותר?

March 25 2022Oded B

כולם מכירים מן הסתם את המשקפיים עם הקו החוצה את העדשה באמצע. אז נכון שהיום זה כבר כמעט ואינו נראה במחוזותינו כי יש היום פתרונות אסתטיים מעולים גם למשקפיים הללו, אך כדי להבין מהם משקפיים מולטיפוקל אנחנו מזכירים את המשקפיים הללו שהיו בעבר מוכרים ונפוצים מאוד במחוזותינו.

אז מה זה בעצם המשקפיים הללו? מדובר במשקפיים מולטיפוקל. אלו הן עדשות המשלבות שני מספרים שונים. יש בה חלק עדשה שנועדה לצורך ראייה לרחוק וזה החלק העליון של עדשה והעדשה התחתונה היא עדשה שנועדה לצורך ראייה מקרוב. המשקפיים הללו מיודעים בעיקר עבור אנשים שהם בני הגיל השלישי אשר הם סובלים מבעיות ראייה שיש בהם הבדלים גדולים מאוד בין הראיה לקרוב לבין הראיה מרחוק. הם צריכים למעשה תשי זוגות משקפיים. משקפי קריאה ומשקפי ראייה. בידוק עבורם פותחו משקפי המולטיפוקל שפותרים את הבעיות של הראייה לכל הטווחים.

משקפיים מולטיפוקל – למה הן טובות יותר?

אז האמת היא שלפני שנדבר דווקא על בני הגיל השלישי, חשוב לציין כי כמעט כל אחד זקוק לשני מספרים שונים לטווחי הראייה השונים. הראייה לקרוב דורשת מספר שונה מהראייה לרחוק. אז יש כאלה שקונים גם עבור ילדים וצעירים את משקפי המולטיפוקל כדי לספק את המענה המושלם לכל טווח ראייה. עם זאת אנחנו יודעים שהמשקפיים הללו מוכרים הרבה יותר בקרב בני הגיל השלישי.

משקפי מולטיפוקל הם בעלי יתרונות רבים כפי שנמנה להלן –

  • אסתטיקה – כיום נעשים משקפי המולטיפוקל בצורה הרבה יותר אסתטית כאשר אין למעשה את הקו המבדיל בין המספרים של העדשה. מה שלמעשה יוצר מראה של עדשה חלקה ורגילה בעוד העדשה למעשה מותאמת באופן אישי מלא עבור המשתמש. העדשה נראית כמו כל עדשה אך יש בה את הטווחים השונים. המעבר בין חלקי העדשה נעשה בצורה מדורגת כדי האדם המרכיב אתה משקפיים הללו יחוש בנוח בלי שהוא יסבול מאזורי ראייה מתים.
  • התאמה מושלמת של המשקפיים – ככל שמדובר במשקפיים מולטיפוקל ישנה התאמה מלאה של המשקפיים ללקוח. זה אומר שמתחשבים בשגרת היום יום שלו ומתאימים עבורו את העדשה בהתאם. כך שאם הוא עוסק בעבודה מול מחשב, העדשה תכלול גם חלק מרכזי שיתאים לראיית מחשב. אם הוא ישוב שעות רבות על ההגה, יהיה בעדשה את החלק של ראייה לטווח בינוני שיסייע לו לראייה נוחה יותר ונהיגה בטוחה יותר.
  • משקפיים ששומרות על הראייה – כיום כבר יודעים שככל שהעדשה תהיה מותאמת למצב הראייה ולמוגבלות שלה הרי שזה יסייע לעיניים ואף ימנע הידרדרות. כי ברגע שהעין לא מקבלת עזרה שהיא לא באמת צריכה אלא מעט פחות מזה הרי שהיא תשלים בעצמה את הפער מה שיתרום לה וימנע עלייה במספרים.

כדי לקבל מענה מקצועי ונכון והתאמה מושלמת של העדשה צריך כמובן לפנות אל אנשי מקצוע מומחים לתחום.

Share: