מדריך קניה – איך לקנות טרמפולינה

January 30 2022doritr

לא מעט אנשים שיש להם חצר בבית מעוניינים לשדרג את החצר. אם יש להם ילדים, הם לרוב ירכשו מתקנים שונים לחצר המיועדים לילדים, כאשר אחד מהדברים שמהווה ללא ספק אטרקציה עבור ילדים ובכלל היא הטרמפולינה. חשוב מאוד לדעת שהטרמפולינה בחצר איננה מסבה לילדים רק הנאה רבה, אלא גם מסייעת להם לשפר את הכושר הגופני שלהם, את היציבה, את הקואורדינציה וכן את השרירים. יחד עם זאת, חשוב לרכוש טרמפולינה איכותית רק מיצרן רציני, שכן טרמפולינה לא מספיק איכותית יכולה לסכן את מי שקופץ בה. במאמר הבא תקבלו את כל המידע אודות כיצד לרכוש טרמפולינה לחצר ביתכם בצורה הטובה ביותר.

כיצד תבחרו טרמפולינה בצורה נכונה?

מכיוון שכיום ניתן למצוא לא מעט חברות המציעות סוגים שונים של טרמפולינות למכירה, אין ספק שהדבר יוצר בלבול וחוסר ידיעה לגבי כיצד כדאי לרכוש את הטרמפולינה המתאימה ביותר מכל הבחינות לחצר הבית. הנה כמה פרמטרים שיש לשים עליהם דגש טרם רוכשים טרמפולינה:

ראשית כל, יש לבדוק מהו מבנה הטרמפולינה שאתם חפצים בו, כאשר הטרמפולינה העגולה מהווה את הצורה הנפוצה ביותר עבור שימוש ביתי, שכן מרכז הכובד שלה הוא באמצע משטח הקפיצה והכוח שמופעל על הקופץ מחזיר אותו למרכז. יחד עם זאת, אם מדובר על טרמפולינה שמיועדת ליותר מקופץ אחד, חשוב מאוד לבחור אותה בגודל המתאים, שכן בשל העובדה שהיא מחזירה את הקופץ למרכזה, אם היא לא תהיה מספיק גדולה ההתנגשות בין הקופצים תהיה בלתי נמנעת. בטרמפולינה עגולה הלחץ על כל הקפיצים זהה ועל כן גובה הניתור קצר יותר והקפיצה רכה יותר ועל כן היא מתאימה לשימוש ביתי.

טרמפולינה חייבת להיות בטוחה עבור הקופצים בה ועל כן, יש לשים דגש על העמידות והבטיחות שלה. יש לבחון את השלדה שלה, את שטח הקפיצה, את מערכת הקפיצים ואת רשת ההגנה המצויה סביבה. כמו כן, בכדי להבטיח לעצמכם טרמפולינה בטוחה ועמידה, יש לשים לב ליבואן המקומי שלה וליצרן שלה ולוודא שהם מוכרים ובעלי מוניטין בתחום ושניתן לסמוך עליהם וכי מדובר על טרמפולינה בטוחה לשימוש שנבדקה.

כדאי מאוד שהשלדה של הטרמפולינה תהיה עשויה ממתכת מגולוונת שלא מחלידה וכן בעובי מינימלי של 1.5 מ”מ, שמערכת הקפיצים יהיו באורך וברוחב טובים וכן עשויים גם הם ממתכת מגולוונת. כמו כן, שוב לבחון את המגן או את הכיסוי של הקפיצים ולוודא כי הוא עמיד, חזק ומהודק וזאת בכדי שהוא לא יתרופף כאשר קופצים על הטרמפולינה. כדאי להקפיד על משטח קפיצה שעשוי מפוליפרופילן שהוא חומר איכותי ומומלץ. גם אם משטח הקפיצה עשוי מפרמטרון מה שלא אופייני להרבה משטחי קפיצה, עדיין מדובר על חומר איכותי. כמו כן, כדאי לוודא שמשטח הקפיצה עמיד בפני קרני UV.

פרמטר נוסף שיש לשים עליו דגש טרם בוחרים טרמפולינה הוא רשת ההגנה שמטרתה היא למנוע נפילות מהטרמפולינה. יש לבחור רשת גמישה, חזקה ועמידה מאוד. כמו כן, יש צורך לוודא שהתקנת הרשת מתבצעת בצורה הטובה ביותר. ישנן שיטות התקנה שונות של רשת הגנה לדגמי טרמפולינה שונים והכי חשוב לוודא כי ההתקנה של הרשת תואמת לסוג הטרמפולינה שבחרתם ושהיא מותקנת בצורה איכותית ועמידה.

בסופו של דבר, יש לשים דגש גם על מחיר הטרמפולינה ועל האחראיות שמעניקים עליה, כאשר חשוב לוודא כי תקופת האחראיות תהיה לפרק זמן לא קצר מדי, שיאפשר לכם לגשת למקום בו רכשתם את הטרמפולינה בכל מקרה של בעיה כלשהי שצצה תוך פרק זמן קצר.

Share: